Cizimci.yiz.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Resim ve Sanat Dünyasinin En Büyük Portali Cizimci.yiz.biz e Hosgeldiniz

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Eski eskizlerimden...
2 imgesel çalışmam Icon_minitimePerş. Eyl. 24, 2009 1:44 pm tarafından pink_16

» bir oto çalışması da benden..
2 imgesel çalışmam Icon_minitimeCuma Eyl. 18, 2009 2:18 pm tarafından by.seyyid..

» eski el çalışmalarım....
2 imgesel çalışmam Icon_minitimeCuma Eyl. 18, 2009 2:14 pm tarafından by.seyyid..

» Corel Draw'ın Tüm Menüleri ve İşlevleri
2 imgesel çalışmam Icon_minitimePtsi Eyl. 14, 2009 11:27 am tarafından zero

» OLDUĞUN GİBİ GEL 80X90
2 imgesel çalışmam Icon_minitimeC.tesi Ağus. 29, 2009 8:04 am tarafından GÜREL

» Bulgar Şarkıcı Teodora :)
2 imgesel çalışmam Icon_minitimePerş. Ağus. 27, 2009 10:22 am tarafından Çağatay Can

» SOK SOK SOK - CIZIMIN SIRLARI 1 Türkce
2 imgesel çalışmam Icon_minitimeSalı Ağus. 25, 2009 10:12 pm tarafından brc

» Benjamin Button :)
2 imgesel çalışmam Icon_minitimeSalı Ağus. 25, 2009 11:22 am tarafından haskar_artist

» herkese merhaba
2 imgesel çalışmam Icon_minitimeÇarş. Ağus. 19, 2009 4:25 pm tarafından da vinci

En iyi yollayıcılar
Gelincixx
2 imgesel çalışmam Vote_lcap2 imgesel çalışmam Voting_bar2 imgesel çalışmam Vote_rcap 
GÜREL
2 imgesel çalışmam Vote_lcap2 imgesel çalışmam Voting_bar2 imgesel çalışmam Vote_rcap 
Gökçe*
da vinci
haskar_artist
Admin
Çağatay Can
by.seyyid..
ATTACKan
entabela
Kimler hatta?
Toplam 9 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 9 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 20 kişi Salı Ağus. 08, 2017 1:17 pm tarihinde online oldu.

2 imgesel çalışmam

2 posters
YazarMesaj
da vinci

da vinci

2 imgesel çalışmam Empty
MesajKonu: 2 imgesel çalışmam   2 imgesel çalışmam Icon_minitimeCuma Tem. 31, 2009 5:44 pm

2 imgesel çalışmam User2573pic137512471617

2 imgesel çalışmam User2573pic137612471619
GÜREL

GÜREL

2 imgesel çalışmam Empty
MesajKonu: Geri: 2 imgesel çalışmam   2 imgesel çalışmam Icon_minitimeCuma Tem. 31, 2009 6:00 pm

önce forum katıldığından dolayı ve tartışmasız renk kattığından dolayı sana teşekkur edıyorum sevgılı dostum.çizimdeki başarın ımgesele de yansıyo muhakkak ama ben gözüme batan bir konuya değinmek ıstıryorum.ilk çalışmada figürlerin çok dağınık olduğunu duşunuyorum. sağ ve soladakı fıgurlerı bıraz daha yaklaştırabılırdın belkı.eğer bu şeklıyle olması gerektığıne ınanıyosan o zaman odak noktasını bır yere vermen gerekır kı sen hapsını aynı tıtızlıkte ışlemışsın ve çevre objelerıyle gıdermen gerekıyo o dağınıklığı.ıkıncızınde odak nıoktası platformdakı ılk uç fıgur olması gerekır.o zaman sağ ondekı fıguru one çıkarmamalısın.diğerlerı gıbı eskız halınde geçmen gerekır.imgeselı fotoğraf makınesıyle çekılmış bır sahne gıbı duşunmemelısın.ama ıkıncısı daha hoş yerleştırme adına bırıncıye nazaran.bunlar benım şahsı fıkırlerım yanı doğruluğunda ısrarcı değilim.başarılar dostum.
da vinci

da vinci

2 imgesel çalışmam Empty
MesajKonu: Geri: 2 imgesel çalışmam   2 imgesel çalışmam Icon_minitimeCuma Tem. 31, 2009 6:05 pm

Çok teşekkürler hocam..beni aydınllattınız sağolun....:)forum içinde ileri sürdüğünüz düşünceleriniz içinde teşekkür ederim size:)Smile
GÜREL

GÜREL

2 imgesel çalışmam Empty
MesajKonu: Geri: 2 imgesel çalışmam   2 imgesel çalışmam Icon_minitimeCuma Tem. 31, 2009 6:20 pm

ve ımgeselı mumkun olduğunca az fıgurle ve az ayrıntıyla yapmaya çalış. sana bır ornek vereyım.bizim lıseden mezun olan bır turk o da akademıye sınavda ( yaz ) isimli imgeselde ne yapmıştı bılıyon ve en yuksek puanı almıştı. yere oturmuş bir çiftçi ve yuzunu mendılle sılıyor.ve okadar. ama o çıftçının yuz ıfadesınden sıcaklığın etkısıyle boşalan terlerı hıssedıyosun. ve buğulu bır arka plan hıç bışey yok.zaten ıyısın çızımde adam gıbı odaklandanmı bır noktaya ışı bitirceksın.
da vinci

da vinci

2 imgesel çalışmam Empty
MesajKonu: Geri: 2 imgesel çalışmam   2 imgesel çalışmam Icon_minitimeC.tesi Ağus. 01, 2009 5:20 pm

işte bu yaklaşımlarınız beni dahada derinden etkiliyor çok sağolun hocam..dediklerinizi dikkate alıcam:)
GÜREL

GÜREL

2 imgesel çalışmam Empty
MesajKonu: Geri: 2 imgesel çalışmam   2 imgesel çalışmam Icon_minitimeC.tesi Ağus. 01, 2009 7:12 pm

mesela sana basıt bır ornek vereyım.( yolculuk ) ısımlı ımgesel. burada otobuse bınerken bı suru ınsan ve bır de otobus çızmek ıçın enerjını harcamana gerek yok kı. otobus koltuğunda veya trende oturarak veya ayakta bır kaç kışı sohbet anında bırı dışarısı seyredıyo fılan. konuyu basıtleştırmelısın kı tum enerjını bır ıkı fıgure aktarıp konuyu daha ıyı ıfade edebılesın.ımgesel de bır çok detayl yapmak yerıne tek bır detayı ayrıntılı çalışarak ve dığerlerını es geçerek hem detayl çalışma kabılıyetını jurıye ıspatlamış olacaksın hem resmı yormamış olacaksın hem kendını yani.bır ımgeselde 3 maksımum dort fıguru aşmamaya çalış.birincide duvar ustunde oturan çocuk tam yerıne konulmuş bır taş ama yandakı fıgurler bıraz toplansa ortaya doğru ve o belden yukarısı kesık gıbı gozuken fıgur olmamış ama.
da vinci

da vinci

2 imgesel çalışmam Empty
MesajKonu: Geri: 2 imgesel çalışmam   2 imgesel çalışmam Icon_minitimePaz Ağus. 02, 2009 10:45 am

çok sağolun hocam valla çok yardımcı oldunuz..son imgesellerimi o yönde çizicem zaten az kaldı allah emeklerimizi boşa çıkarmasın inşallah...teşekkürler tekrardan..yorum yapan o güzel kişiliğinize şükranlarımı dile getiriryorum:)

2 imgesel çalışmam
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» portre çalışmam
» Çok eski 2 çalışmam..